Kardiologie, angiologie (srdce, cévy)

Syndrom diabetické nohy, diabetická noha - příznaky, projevy, symptomy, fotografie

syndrom diabeticke nohy diabeticka noha priznaky projevy symptomy fotografieSyndrom diabetické nohy, diabetická noha (angl. diabetic foot, diabetic foot syndrome) je označení pro postižení tkání dolních končetin od kotníku dolů (včetně kotníků). Řadí se mezi chronické komplikace diabetu (cukrovky). Hlavní příčinou těchto změn je neuropatie, kdy dlouhodobě zvýšená hladina cukru v krvi poškozuje funkci a strukturu periferních nervů a také ischemie (nedostatečné prokrvení).

___

___

Číst dál: Syndrom diabetické nohy, diabetická noha - příznaky, projevy, symptomy, fotografie

Lerichův syndrom - příznaky, projevy, symptomy

lerichuv syndrom priznaky projevy symptomyLerichův syndrom (synonymně aortoiliacká okluzivní choroba, anglicky Leriche´s syndrome, aortoiliac occlusive disease) je forma ischemické choroby dolních končetin. Konkrétně se jedná o uzávěr břišní aorty nad jejím rozdvojením a/nebo obou společných pánevních tepen na aterosklerotickém podkladě. Na vzniku nových případů ischemické choroby dolních končetin se nejvíce podílejí 2 rizikové faktory – kouření a cukrovka.

___

___

Číst dál: Lerichův syndrom - příznaky, projevy, symptomy

Dresslerův syndrom - příznaky, projevy, symptomy

dressleruv syndrom priznaky projevy symptomyDresslerův syndrom (anglicky Dressler´s syndrome) je sekundárně vzniklý zánět osrdečníku (perikarditida) či pohrudnice (pleuritida) popřípadě i plic a ramen objevující se několik týdnů po prodělaném infarktu myokardu či srdeční operaci.

___

___

Číst dál: Dresslerův syndrom - příznaky, projevy, symptomy

Syndrom dráždivé karotidy - příznaky, projevy, symptomy

syndrom drazdive karotidy priznaky projevy symptomySyndrom dráždivé karotidy (anglicky carotid sinus hypersensitivity – CSH) je nadměrná reakce karotického sinu na stimulaci baroreceptorů (tlak v daném místě). Karotický sinus je místo na krku, kde se rozděluje céva vedoucí krev do mozku na vnitřní a vnější větev.

___

___

Číst dál: Syndrom dráždivé karotidy - příznaky, projevy, symptomy

Arytmogenní kardiomyopatie pravé komory - příznaky, projevy, symptomy, EKG

arytmogenni kardiomyopatie prave komory priznaky projevy symptomy EKGArytmogenní kardiomyopatie pravé komory (anglicky arrhythmogenic right ventricle cardiomyopathy) je generalizovaný a progresivní typ kardiomyopatie. Kardiomyopatie (KMP) je skupina onemocnění srdečního svalu spojených s poruchou srdeční funkce. Při arytmogenní KMP dochází k nahrazování svaloviny pravé komory tukovou a fibrózní tkání.

___

___

Číst dál: Arytmogenní kardiomyopatie pravé komory - příznaky, projevy, symptomy, EKG

Flutter síní (atriální flutter) - příznaky, projevy, symptomy

Flutter síní (anglicky atrial flutter) je porucha srdečního rytmu, která vzniká v síních. Jde o reentrální arytmii, tzn. vzruch se šíří po přesně dané okružní dráze v síních. Flutter je buď typický(I.typ), kdy je reentrální okruh závislý na kavotrikuspidálním můstku nebo naopak atypický (flutter II. typu), kdy je na můstku nezávislý.

___

___

Číst dál: Flutter síní (atriální flutter) - příznaky, projevy, symptomy

Kardiogenní šok - příznaky, projevy, symptomy

kardiogenni sok priznaky projevy symptomyKardiogenní šok (anglicky cardiogenic shock) - jako šokový stav označujeme situaci, kdy není náš kardiovaskulární systém schopen dodat tkáním dostatek kyslíku a živin, a současně není schopen z tkání odstranit oxid uhličitý a odpadní zplodiny jejich metabolismu.

___

___

Číst dál: Kardiogenní šok - příznaky, projevy, symptomy

Pacemakerový syndrom - příznaky, projevy, symptomy

pacemakerovy syndrom priznaky projevy symptomyPacemakerový syndrom (anglicky pacemaker syndrome) je komplikací kardiostimulace. Podstatou je obrácená síňokomorová sekvence při komorové stimulaci, kdy vlivem zpětného vedení na síně dochází ke kontrakci síní v době zavřených atrioventrikulárních chlopní (chlopně nacházející se mezi síněmi a komorami).

___

___

Číst dál: Pacemakerový syndrom - příznaky, projevy, symptomy

Sick sinus syndrom, SSS - příznaky, projevy, symptomy

sick sinus syndrom sss priznaky projevy symptomySick sinus syndrom (SSS, anglicky sick sinus syndrome) je poměrně častá arytmie, která souvisí s poruchou tvorby vzruchu v srdečních síních. Tento syndrom vzniká při chybné funkci SA (sinoatriálního) uzlu, který je zodpovědný za vznik vzruchů v srdci. Typický je výskyt epizod pomalé srdeční akce, v mnoha případech střídající se s rychlou akcí.

___

___

Číst dál: Sick sinus syndrom, SSS - příznaky, projevy, symptomy

Koarktace aorty (zúžení aorty, srdečnice) - příznaky, projevy, symptomy, fotografie, obrázek

koarktace-aorty-priznaky-projevy-symptomyKoarktace aorty (zúžení srdečnice, anglicky coarctation of the aorta) patří mezi vrozené srdeční vady. Jedná se o vadu poměrně častou. Koarktace aorty představuje zúžení aorty, které se nejčastěji vyskytuje v úseku pod odstupem levé podklíčkové tepny (a. subclavia). Takovéto zúžení aorty má za následek snížení krevního tlaku za zúžením a naopak jeho zvýšení před zúžením. Toto zúžení vede k poklesu tlaku za obstrukcí a k vzestupu tlaku před ní.

___

___

Číst dál: Koarktace aorty (zúžení aorty, srdečnice) - příznaky, projevy, symptomy, fotografie, obrázek

Přírodní lékárna Dr. Mix

Dr. MixSpecializuji se na přírodní a jednoduché postupy. Doporučím Vám vhodné byliny, potraviny, pohybové aktivity, ad. vždy s důrazem na účinnost, s přihlédnutím k ceně. Bude-li třeba, doporučím návštěvu lékaře.. Jít do poradny Dr. Mix lékárníka Ondřeje.

Další články v této kategorii