vpdsp-vekem-podmineny-deficit-soustredeni-pozornosti-priznaky-projevy-symptomyVPDSP - věkem podmíněný deficit soustředění pozornosti je vlastně jakýsi soubor příznaků. Nejedná se o onemocnění jako takové, jelikož nemá své místo v mezinárodní klasifikaci nemocí. Dá se říci, že každý z nás se někdy s příznaky věkem podmíněného deficitu soustředění pozornosti setkal.
___
___

Příznaky věkem podmíněného deficitu soustředění pozornosti VPDSP se obvykle zhoršují s přibývajícím věkem. Neznamená to však, že by postihoval jen starší jedince, rovněž mladí lidé, kteří často bývají mnohem více ve stresu než lidé starší, se mohou s tímto syndromem setkávat častěji.

Diagnostika: jelikož se ještě nejedná o oficiální onemocnění, diagnostika je založena pouze na důkladném odběru anamnézy a přítomností níže uvedených příznaků.

Léčba vlastně neexistuje. Jde jen o to, aby se člověk snažil maximálně soustředit na právě prováděnou činnost.


Jak se projevuje VPDSP, věkem podmíněný deficit soustředění pozornosti - příznaky, projevy, symptomy

  • narušení pozornosti při právě prováděné činnosti

  • např. jdete zalít zahradu, cestou pro hadici zakopnete o kýbl, jdete odnést kýbl do garáže, cestou di všimnete, že schránka je plná letáků, položíte kýbl a otevřete schránku,, letáky donesete domů, ale nemáte brýle, abyste si je přečetli, vydáte se hledat brýle a uvidíte kopu špinavého nádobí, umyjete nádobí a večer se divíte, že je zahrada nezalitá, kýbl u poštovní schránky, letáky na stole a brýle bůh ví kde

Další články v této kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny