satyriaza-hypersexualita-u-muze-priznaky-projevy-symptomySatyriáza (hypersexualita u muže, anglicky satyriasis, male hypersexuality) je pojem označující hypersexualitu u mužského pohlaví (u žen se hypersexualita označuje jako nymfomanie). Hypersexualita označuje velmi časté nebo náhle zvýšené sexuálního nutkání nebo sexuální aktivity. Hypersexualitu mohou způsobovat také některé léky, ale většinou je příčina neznámá.
___
___

Hypersexualita je v Mezinárodní klasifikaci nemocí označena jako „Nadměrná sexuální touha“. První případy hypersexuality jsou popisovány již v záznamech z 19. století. Zajímavostí je, že hypersexualitou trpí také známé osobnosti jako Tiger Woods, Jack Nickholson. 

Diagnostika: Vzhledem k tomu, že pro každého je frekvence pohlavních styků individuální, není jednoduché přesně stanovit, jaká frekvence pohlavního styku je ještě normální (člověk mám pouze větší apetit než partner) a od jaké mluvíme o hypersexualitě. Důležitým kritériem je míra potíží, kterou dané sexuální potíže způsobují jedinci v rámci nějakého kontaktu mezi dvěma lidmi.

Léčba: Při léčbě se využívají jedna služby psychoterapeutické, a jednak můžeme nasadit léčbu farmakologickou, jelikož mnohdy hypersexualita souvisí i s jinými psychickými onemocněními.

 

Jak se projevuje satyriáza, hypersexualita u muže - příznaky, projevy, symptomy

  • nutkavá potřeba sexuální aktivity s cílem snížit vnitřní napětí

  • impulzivní chování

  • frustraci z nedostatečně pociťovaného sexuálního uspokojení

  • potlačení touhy vyhledáváním častých sexuálních kontaktů

  • zvyšování iniciace pohlavního styku s partnerem

  • vyhledávání nových sexuálních partnerů

  • pacient je sexem fascinován

  • může mít pocit, že se jeho sexuální touhy vymykají kontroleSatyriáza, hypersexualita muže - obrázek, fotografieobrázky a fotografie budou doplněny v průběhu roku 2019


Další články v této kategorii

MUDr. Zbyněk Mlčoch Alkoholik.cz Kuřákova plíce.cz Psychotesty on-line.cz Bezplatná právní poradna.cz Moje starosti.cz Rady a návody Bylinky pro všechny