Madonin komplex - příznaky, projevy, symptomy

jak-se-projevuje-madonin-komplex-priznaky-projevy-symptomyStavu, kdy se muž se svou partnerkou po porodu nedokáže milovat, se říká Madonin komplex. Jde o to, že muž po porodu ve své ženě vidí především matku a nedokáže ji už znovu vnímat jako milenku. Někteří odborníci se domnívají, že tuto poruchu provokuje především přítomnost muže u porodu, ale tato souvislost nikdy nebyla přesvědčivě dokázána.
___

___

Tento termín zavedli do psychologie psychoanalytici, kteří také tvrdili, že jde o následek mužova špatného vztahu s matkou. Pokud měl muž údajně chladnou a odtažitou matku, která mu dostatečně neprojevovala city, podvědomě si v dospělosti hledá ženy, které se jeho matce podobají a doufá, že u nich nalezne to, co mu matka odpírala.

Jenže problém nastává ve chvíli, kdy porodíte dítě a podoba mezi jeho matkou a vámi se tak zintenzivní. Váš partner už na vás od tohoto okamžiku pohlíží pouze jako ztělesnění své matky a s tou samozřejmě spát nemůže, protože by to byl incest. "Muži s madoniným komplexem typicky o svou partnerku pečují, hýčkají ji a zbožňují, ale sex a tělesnou lásku vůbec buď vůbec nepotřebují, nebo je hledají u jiných žen. S těmi potom provozují sex pouze na tělesné bázi bez lásky, kterou celou věnují jen své partnerce.

Jak se projevuje Madonin komplex - příznaky, projevy, symptomy

  • muž přestane vnímat svou partnerku jako sexuální objekt
  • není s ní schopný vést sexuální život
  • změna vnímání partnerky - rodička, matka (ne jako milenka)
  • symptomy se mohou projevovat různě dlouhou dobu - nejč. kolem 6 měsíců
  • příznaky většinou pak spontánně odezní

Přírodní lékárna Dr. Mix

Dr. MixVhodné bylinky, potraviny, pohybové aktivity... Nechte si sestavit rady přímo Vám na míru. Nahlédnout do poradny Dr. Mix lékárníka Ondřeje.

Další články v této kategorii